Sponser Lactat Buffer (cytryna) - 800g

Strona główna|Przed wysiłkiem » Pobudzenie, wydolność|Producenci » Sponser

Cena:113.00
Kod produktu: SP-LB-800
-
+

Sponser Lactat Buffer

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

 

 

 

Gromadzenie się mleczanu podczas intensywnych działań beztlenowych jest często ograniczeniem wydajności. W rezultacie, wartość pH we krwi spada w krótkim okresie czasu. Organizm nie toleruje niskiego pH bardzo dobrze i potrzebuje substancji buforowych, które mogą uniemożliwić zmiany pH, takie jak ta. Wodorowęglan i cytrynian z wpływu pośredniego, mogą zrekompensować te kwasowe wzrosty, które są tu ograniczeniem. Lactat Buffer jest stosowany jako produkt na zawody dla poprawy wydajności. Jest specjalnie przeznaczony dla ambitnych sportowców wszystkich dyscyplin, w których wzrost kwasów ogranicza wydajność (wioślarstwo, dyscypliny sprintowe, narty, pływanie, itp.).

 

 

Zalety:

 

- neutralizuje kwas mlekowy powstały w mięśniach,

- dobra przyswajalność węglanów sodu i cytrynianu sodu w czasie częstego używania przed zawodami,

- łagodny smak.

 

 

 

 

Sposób użycia: 500 - 1000 ml, 2 do 1 godziny przed wysiłkiem, zgodnie z zaleceniem dawkowania na puszce. Nie spożywać z mlekiem. Spożywanie powinno być ograniczone tylko do kilku zawodów w roku.

 

Dawkowanie:

 

Masa ciała Dzienna porcja + Woda
45 - 55 kg 25 g = 3 miarki 700 ml
55 - 65 kg 30 g = 4 miarki 850 ml
65 75 kg 34 g = 4,5 miarki 1000 ml
75 - 80 kg 39 g = 5 miarek 1100 ml
85 - 95 kg 44 g = 5,5 miarki 1250 ml

 

 

 

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Osoby z zaburzeniami czynności nerek lub z wysokim ciśnieniem krwi, które są wrażliwe na sól nie powinny stosować Lactat Buffer. Wodorowęglan sodu i cytrynian sodu nie powinny być stosowany przy hapierkalcemii z podniesionym poziomem wapnia we krwi, mogą prowadzić do złogów wapnia w nerkach. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25 st.C, poza bezpośrednim zasięgiem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

 

 

Masa netto: 800g.

 

Smak: cytrynowy.

 

 

Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 240kJ / 60kcal
Tłuszcz 0 g
w tym nasycone kwasy tłuszczowe 0 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry 0 g
Błonnik 30 g
Białko 0 g
Sól 42,63 g
Sód 17,05 g

Nie zawiera soli kuchennej.

 

Składniki: cytrynian sodu 45%, substancja wiążąca: polidekstroza, wodorowęglan sodu 24%, aromat, substancja słodząca: glikozydy stewiolowe.

Oferujemy produkty uznanych marek stale poszerzając asortyment.