Zinn i sztuka serwisowania roweru górskiego [Lennard Zinn]

Książki

Cena:39.50
Kod produktu: KS-SSRG
-
+

 

Tej książki nie przeczytasz w jeden wieczór.·Lektura będzie ci towarzyszyć przez wiele lat.·Akcja toczy się w miejscu, gdzie trzymasz rower.·Żeby w pełni się wczuć w przebieg opisywanych zdarzeń, będziesz potrzebować kluczy imbusowych, kombinerek, śrubokrętów, oliwki do łańcucha, kilku szmat i wielu, wielu innych przedmiotów.·A bohaterem tej książki jesteś Ty sam.

 

Niezależnie od tego czy twój rower górski od lat stoi zakurzony w piwnicy czy co weekend zabierasz go w leśne ostępy – możesz uczynić z niego doskonale sprawną, nienagannie działającą maszynę.

 

Nie wiesz jak? Boisz się dotknąć tych skomplikowanych części? Co może siedzieć w amortyzatorze? Jak działa hamulec tarczowy, a jak manetka zmiany biegów? Jak wymienić linkę? Po co są śrubki w przerzutce i dlaczego te kółeczka tak zabawnie piszczą? Słowo „stery" kojarzy Ci się z samolotem, a „suport" z kiepską kapelą przed właściwym koncertem? Jesteś przekonany, że twój rower może naprawić, wyregulować i przesmarować jedynie mechanik-specjalista w warsztacie rowerowym? Za spore pieniądze, oczywiście...

 

Opamiętaj się!·Rower to nie kobieta, bez problemu możesz nad nim zapanować. Musisz mieć tylko dobrego przewodnika. A Lennard Zinn jest mistrzem w tej sztuce.

 

Ponad 360 rysunków przedstawiających budowę oraz serwisowanie każdej części w rowerze górskim. Dokładne instrukcje, krok po kroku wyjaśniające wykonanie poszczególnych czynności. Wszystko opisane w sposób prosty, „łopatologiczny", czasem aż do przesady. Z pewnością nie będziesz mieć wątpliwości jak należy wykonać m.in.:

 

Konserwację łańcucha; Regulację hamulców; Demontaż i serwisowanie pedałów, suportów, piast, przerzutek; Regulację i serwisowanie amortyzatorów; Odpowietrzanie hamulców tarczowych oraz prostowanie tarcz; Balansowanie amortyzatorów w rowerach full susspension; Instalację sterów; Jak wybrać i dopasować dla siebie rower.

 

Znajdziesz tu każde zagadnienie związane z mechaniką roweru górskiego: od kierownicy po hak przerzutki, od siodełka po przednią piastę.

 

Od rozwiązań sprzed lat – regulacja hamulców typu cantilever czy suportów na konusach, po najnowsze rozwiązania – manetki Dual Control, opony bezdętkowe, zintegrowane mechanizmy korbowe.

 

Jeśli posiądziesz tę książkę, rower przestanie być dla ciebie tajemniczym, skomplikowanym mechanizmem. Zrozumiesz jak działa każda jego część. Będziesz wiedział jak ją rozłożyć, złożyć, przeczyścić, naprawić i zainstalować z powrotem.

 

 

 

Autor: Lennard Zinn

Wydawnictwo: BUK ROWER

Opis fizyczny: 372 s., format 260 x 203 x 19 mm, oprawa miękka

ISBN: 978-83-930703-7-4

 

 

 

 

 

Spis treści

 

WSTĘP

 

NARZĘDZIA

Czym serwisować rower

 

PODSTAWY

Jak rozpiąć hamulce, zdjąć koła, przesmarować łańcuch

 

NAPRAWY W NAGŁYCH WYPADKACH

Dziurawe dętki, scentrowane koła, zerwany łańcuch, skrzywiona przerzutka

 

ŁAŃCUCH

Skuwanie i rozkuwanie, czyszczenie, konserwacja, wymiana

 

NAPĘD

Przednia i tylna przerzutka, linki, pancerzyki, manetki

 

KOŁA

Opony, dętki, piasty, nyple, szprychy, kasety, wolnobiegi

 

HAMULCE

Tradycyjne i hydrauliczne, linki, pancerzyki, przewody, klamki

 

KORBY I SUPORTY

Instalacja, demontaż, czyszczenie, naprawy

 

PEDAŁY

Platformowe i zatrzaskowe – instalacja i konserwacja, buty

 

SIODEŁKA I SZTYCE

Ustawianie, konserwacja, instalacja

 

KIEROWNICE, STERY, MOSTKI

Stery skręcane i a-head, instalacja, serwis

 

BUDOWA KÓŁ

Sam zbuduj koło

 

WIDELCE

Budowa, działanie, regulacja, serwisowanie

 

RAMY

Amortyzowane i sztywne, tylne amortyzatory, prostowanie haków

 

ELEKTRONIKA W ROWERZE

Instalacja i obsługa komputerków

 

DODATKI:

 

DIAGNOZY USTEREK

 

TABELE PRZEŁOŻEŃ

 

DOPASOWANIE ROWERU

 

MOMENTY OBROTOWE PRZY DOKRĘCANIU

 

KOMPATYBILNOŚĆ PEDAŁÓW I ZATRZASKÓW

 

SŁOWNIK

 

INDEKS

 

Oferujemy produkty uznanych marek stale poszerzając asortyment.