OLIMP Chela-Ferr Med - 30 kapsułek

Witaminy i minerały|Producenci » Olimp

Cena:14.50
Kod produktu: OL-FEM-30
-
+

Olimp Chela-Ferr® MED

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

 

 

 

Chela-Ferr® MED to preparat zawierający żelazo Ferrochel® w postaci chelatu aminokwasowego Albion® (diglicynian żelaza) wysoko przyswajalną i dobrze tolerowaną postać żelaza.

 

Żelazo  zawarte w preparacie Chela-Ferr® MED to:

- najwyższa biodostępność w odróżnieniu od innych form żelaza,

- bezpieczne działanie,

- chelat aminokwasowy o strukturze potwierdzonej naukowo opatentowaną metodą FT-IR TRAACS®,

- lepsza tolerancja oraz redukcja efektów ubocznych,

- brak interakcji z witaminami i minerałami, co potwierdzono w wieloletnich badaniach naukowych.

 

Ponadto żelazo Ferrochel® posiada:

- certyfikat GRAS (ang. Powszechnie Uznany za Bezpieczny) przyznany przez FDA,

- pozytywną opinię EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności).

 

Chelat aminokwasowy żelaza Albion® jest całkowicie hipoalergiczny (nr patentu US 7,838,042), co jest niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa przyjmowania preparatu.

 

Jak działa Chela-Ferr® MED?

 

W swojej zwykłej postaci związki mineralne są trudno wchłaniane w jelitach z powodu swojego ładunku i ograniczonej powierzchni wchłaniania jelitowego, pH, obecności innych składników w jelitach i dostępności innych czynników absorpcyjnych. Organizm łatwiej wchłania małe peptydy białkowe. Nieorganiczne składniki mineralne mogą wiązać się z aminokwasami w organizmie, wykorzystując powinowactwo jelit do wchłaniania białek. Właściwość ta została zastosowana w Chela-Ferr® MED. Żelazo zawarte w tym preparacie występuje w formie związanej z aminokwasem, wskutek czego powstaje identyczny z naturalnym kompleks chelatowy, który może z łatwością przechodzić przez ścianę jelit.

 

Właściwą absorpcję żelaza z przewodu pokarmowego oraz ściśle kontrolowaną dystrybucję w obrębie organizmu zapewniają utworzone chelaty aminokwasowe tego pierwiastka, charakteryzujące się niezwykle najwyższą  biodostępnością i całkowitym bezpieczeństwem stosowania.

 

Zastosowanie:

Preparat przeznaczony do postępowania dietetycznego ze wskazaniami lekarskimi dotyczącymi stosowania w stanach:

 

- niedokrwistości z niedoboru żelaza,

- niedoboru żelaza spowodowanego nieprawidłowym żywieniem, stosowaniem niezbilansowanych diet wegetariańskich, w tym diety makrobiotycznej, diet odchudzających,

- zmniejszonego wchłaniania żelaza (które może wystąpić między innymi w celiakii, przewlekłym zapaleniu trzustki),

- zwiększonego zapotrzebowania na żelazo: (np. okres ciąży, obfite krwawienia menstruacyjne, krwiodawstwo, intensywne uprawianie sportów, u dzieci i młodzieży w okresach intensywnego wzrostu),

- chemioterapii i okresie okołooperacyjnym

- w przypadku syndromu zmęczonych nóg (RLS).

 

 

 

Sposób użycia: suplement diety może być stosowany jako źródło żelaza w niedoborach żelaza i/lub anemii dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i osób dorosłych w dawce 1 kapsułkę dziennie. W szczególnych przypadkach lekarz może zalecić inny sposób dawkowania. Preparat należy przyjąć po posiłku połykając kapsułkę i popijając dużą ilością wody. Zawartość kapsułki można dodać do posiłku lub rozpuścić w soku.

 

 

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25 st.C, poza bezpośrednim zasięgiem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

 

 

Opakowanie: 30 kapsułek.

 

Masa netto: 12g (1 kapsułka = 400mg).

 

 

 

Informacje o wartości odżywczej 1 kapsułka na 100g
Wartość energetyczna 5,4kJ / 1,3 kcal 1338 kJ / 319kcal
Tłuszcz <0,5 g 0,6 g
w tym nasycone kwasy tłuszczowe <0,1 g 0,6 g
Węglowodany 0,1 g 36 g
w tym cukry 0,01 g 2,3 g
Białko 0,2 g 42,5 g
Sól <0,01 g 0,09 g
Żelazo 30 mg 7,5 g

 

 

 

 

Składniki: diglicynian żelaza (II) (chelat aminokwasowy żelaza Ferrochel® TRAACS®), maltodekstryna, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: dwutlenek tytanu).

Oferujemy produkty uznanych marek stale poszerzając asortyment.