OLIMP Chela-Mag B6 Skurcz - 60 kapsułek

Witaminy i minerały|Producenci » Olimp

Cena:20.50
Kod produktu: OL-MAGS-60
-
+

 

DLA PRAWIDŁOWEJ PRACY MIĘŚNI

 

Chela-Mag B6® skurcz zawiera wysoko przyswajalną formę magnezu - w postaci chelatu aminokwasowego Albion® (diglicynian magnezu) i wysoko przyswajalną formę potasu (cytrynian potasu), korzystnie wpływające na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, a wraz z zawartą witaminą B6, wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

 

Badania naukowe udowodniły, że:

- magnez jest składnikiem mineralnym niezbędnym do życia, biorącym udział niemalże we wszystkich procesach zachodzących w organizmie. Pierwiastek ten jest zaangażowany w prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wpływa także na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, utrzymanie równowagi elektrolitowej oraz syntezę białek. Wykazuje pozytywny wpływ w redukcji zmęczenia i znużenia. Jego obecność jest również niezbędna w utrzymaniu prawidłowej budowy kości i zębów.

- witamina B6 uczestniczy w absorpcji magnezu z przewodu pokarmowego oraz współpracuje z magnezem w przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie.

- potas pełni istotną rolę w pracy mięśni oraz funkcjonowaniu układu nerwowego. Wpływa także na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

 

Badania naukowe potwierdzają wyższość chelatu aminokwasowego magnezu Albion® nad nieorganicznymi źródłami tego pierwiastka. Przyswajalność magnezu z diglicynianu jest kilkukrotnie wyższa niż ze związków nieorganicznych jak tlenek, siarczan, węglan

 

 

Preparat przeznaczony: do stosowania jako suplement diety ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na magnez i potas - składniki korzystnie wpływające na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, co zapobiega ich nadmiernym skurczom.

 

 

Sposób użycia: 1 kapsułka 2 razy dziennie po posiłku lub inaczej po konsultacji z lekarzem.

 

 

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zróżnicowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze do 25 st.C, poza bezpośrednim zasięgiem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem.

 

 

Opakowanie: 60 kapsułek.

 

Masa netto: 57g (1 kapsułka = 950mg).

 

 

 

Wartości odżywcze 1 kapsułka 2 kapsułki
Magnez 75 mg (20%*) 150 mg (40%*)
Potas 150 mg (7,5%*) 300 mg (15%*)
Witamina B6 0,7 mg (50%*) 1,4 mg (100%*)

*%ZDS - procent realizacji zalecanego dziennego spożycia.

 

 

 

Składniki: diglicynian magnezu (chelat aminokwasowy magnezu ALBION®), cytrynian potasu, celuloza mikrokrystaliczna – substancja wypełniająca, tlenek magnezu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych – substancje przeciwzbrylające, chlorowodorek pirydoksyny – wit. B6, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E 171).

Oferujemy produkty uznanych marek stale poszerzając asortyment.